KERAMICKÝ TISK

Přelomová technologie pro potisk skla firmy Frajt nahrazuje dosavadní konvenční sítotisk, který se v oboru až dosud používal. Nový digitální tiskový stroj nanáší s neuvěřitelnou přesností anorganické keramické inkousty, jež se stávají posléze součástí skleněné plochy po vytvrzení na teplotu od 700°C. Výrobní linka se skládá z plně automatické myčky, která sklo zbaví všech nečistot a pomocí speciálního transportního systému se dostává do tiskové části stroje. Zde se na magnetickém polštáři pohybuje piezoelektrická tisková hlava, která provádí tisk.

Tisk dovoluje rozlišení 800 DPI s regulovatelnou velikostí tiskové kapky. Další část stroje tvoří infračervená sušící jednotka, která tisk fixuje pro transport skleněné desky do vypalovací pece. V ní dochází k roztavení skleněných fritů obsažených v inkoustru, čímž se vytváří slinutá vrstva, která se stává součástí skleněného podkladu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Souhlasím
nahoru